Ср. Гру 1st, 2021

Херсонські ДСНСники знешкодили боєприпаси часів Другої світової

20 листопада піротехнічною групою здійснено виїзд до села Новогригорівка Високопільського району, де кількома днями раніше на околиці населеного пункту місцеві мешканці під час пошуку металобрухту наткнулись на старі боєприпаси.
Вже піротехніки на місці виявили їх чималу кількість та визначили, що це артснаряди АС -152 мм – 22 одиниці, АС-45 мм – 4 одиниці, АС-76 – 1 одиниця, а також ручна граната РГ-45.
Цього ж дня о 15:00 всі знахідки вилучені та знищені встановленим порядком.
Як повідомлялось раніше,  початку року піротехніками обласної ДСНС вилучено та знищено 678 боєприпасів часів минулих війн.

Увагу треба звернути на операцію по розмінуванню групою Аварійно-рятувального загону спецпризначення обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій ескадреного міноносця «Фрунзе», що затонув у часи Другої Світової війни у Чорному морі в районі Тендрівської коси Голопристанського району. 

15 червня 2019 року групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення обласного ДСНС розпочаті роботи з розмінування  міноносця.

Загалом з початку розмінування міноносця херсонськими водолазами-піротехніками піднято на поверхню та знешкоджено 965 різноманітних вибухонебезпечних предметів.

«Фрунзе» – ескадрений міноносець типу «Щасливий», побудований за «Програмою спішного посилення Чорноморського флоту» і належав до числа ескадрених міноносців типу «Новік».

Фото Вікіпедія

Зарахований до списку суден Чорноморського флоту 11 жовтня 1911 року. Закладено на стапелі металевого заводу в серпні 1912 року, перезакладений  на стапелі заводу А. Вадона в Херсоні 16 жовтня 1913 року, спущений на воду 25 травня 1914 року.