Нд. Чер 4th, 2023

Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі за репост публікації Стремоусова про Херсон

Приморський районний суд міста Одеса виніс вирок чоловіку, котрий через соцмережі активно виправдовував російську агресію щодо України та зробив репост допису Кирила Стремоусова, в якому той називав Херсон – російським містом.

Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових справ

Нам вдалось установити особу засудженого. Ним виявився житель міста Южне Одеської області, 57-річний Леонід Борис. Чоловік народився в Росії та мав одразу 2 паспорти – російський та український.

Леонід Борис.

За матеріалами суду, 1 травня 2022 року Леонід Борис розмістив уподобання (репост) на своїй сторінці в російській соцмережі “Одноклассники” з цитатою херсонського колаборанта Кирила Стремоусова.

Ми знайшли сторінку чоловіка в соцмережі “Одноклассники” і на ній справді присутній цей репост.

Окрім допису Стремоусова, сторінка засудженого рясніє від публікацій у підтримку дій президента росії та російської армії у війні з Україною. 

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 436-2 Кримінального Кодексу України “Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників”. 

Леоніда Бориса було засуджено до 5 років позбавлення волі за цією статтею, проте суддя звільнив його від  відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном у 3 роки. Крім того, засуджений має сплатити 4719 гривень судових витрат. А ось російському паспорту Бориса пощастило менше – суд ухвалив рішення знищити цей документ.