Сб. Чер 10th, 2023

Студентам-ВПО та студентам з ТОТ планують надати можливість навчатись за державні кошти

Ілюстративне фото: відкрите джерело з Мережі.

Надання можливості навчатись за державні кошти студентам внутрішнім переселенцям, а також студентам з тимчасово окупованих територій України обговорили на засіданні Уряду 12 жовнтя 2022 року.

Про це повідомляють в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих териорій України.

Відповідну постанову розроблено за дорученням Президента Володимира Зеленського. Вона вже отримала підтримку міністерств та Прем’єр-міністра України.

Проєктом постанови пропонується перевести на навчання за державні кошти наступні категорії студентів:

– осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, території проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);

– внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з таких територій.

Таку ж можливість зможуть отримати й діти загиблих захисників України, а також учасники бойових дій, особи, що отримали інвалідність внаслідок війни та їхні діти.

Крім того, документ визначить механізм переведення вищевказаних категорій студентів з контрактної форми навчання на бюджетну.

Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук наголосила, що постанову потрібно прийняти якнайшвидше: «Це наша молодь, і вона потребує підтримки від держави!».

Посадовиця закликала всіх, від кого це залежить, не зволікати з погодженням постанови.

Ухвалення зазначеної ініціативи є відображенням політики Уряду з підтримки дітей наших захисників та наших внутрішніх переселенців, передають у Мінреінтеграції.

Раніше повідомлялось, що ЗСУ звільнили 19 населених пунктів на Херсонщині за жовтень.