Вт. Сер 16th, 2022

СБУ знешкодила російську агентурну групу на Миколаївщині

Ілюстративне фото: відкрите джерело з Мережі.

Служба Безпеки України на своїй сторінці в соцмережі повідомляє про знешкодження російської агентури, яка розвідувала позиції ЗСУ на півдні України.

“Служба безпеки нейтралізувала російську агентурну групу, яка збирала розвіддані щодо оборони причорноморських районів. У ході спецоперації у Миколаївській області затримано 3 глибоко законспірованих ворожих агентів.
Вони розвідували бойові позиції та переміщення підрозділів ЗСУ, а також геолокації стратегічних об’єктів критичної інфраструктури в регіоні.
Для маскування злочинних дій зловмисники залучали своїх близьких родичів та інших місцевих жителів як інформаторів.
Отримані відомості учасники групи передавали своєму російському куратору у вигляді текстових повідомлень і фотоматеріалів з координатами. Для цього використовували заздалегідь відпрацьовані анонімні Телеграм-канали.
Встановлено, що агентурна мережа була сформована представниками спецслужб рф для проведення розвідувально-підривної діяльності. Крім збору розвідданих, зловмисники агітували людей підтримати окупантів і виправдовували їх злочини. Таким чином, вони намагались розхитувати обстановку в регіоні та розширити коло своїх спільників.
Під час обшуків за місцями перебування російських агентів правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з доказами незаконних дій.
Наразі затриманим повідомлено про підозру за:
 – ч. 3 ст. 114-2 (поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України),
 – ч. 2 ст. 111 (державна зрада),
 – ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України) Кримінального кодексу України.
Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до діяльності ворожої агентури”, – йдеться у повідомленні відомства.