Нд. Гру 4th, 2022

На території ТОТ АР Крим утримуються в неволі 16 громадянських журналістів

В окупованому Криму в місцях позбавлення волі перебувають 16 громадянських журналістів, серед них одна жінка – Ірина Данилович.

Про це 7 червня повідомила постійна представниця президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева на брифінгу в Києві, повідомляє Укрінформ.

“Після 2015 року на території півострова через те, що не працювали незалежні медіа, з’явилося таке поняття громадянська журналістика. Це ті люди, які до того не мали жодного стосунку до журналістської роботи, професійної роботи. Це дуже часто колишні юристи, працівники сфери обслуговування, які просто брали телефони в руки й фільмували те, що відбувається на території Криму. І протягом останніх семи років і зараз, зокрема, більшість інформації ми маємо від таких громадянських журналістів”, – зазначила Ташева.

За її словами, 16 таких журналістів перебувають нині в місцях позбавлення волі. Серед них – Ірина Данилович, яка висвітлювала судові процеси, розповідала про сферу медицини. Вона єдина жінка, яка переслідується за свою журналістську діяльність. Зараз Данилович перебуває в Сімферопольському СІЗО.

Ташева також зауважила, що методички щодо переслідування журналістів і “зачищення” інформаційного поля, які російська федерація використовувала на території Криму та в ОРДЛО, продовжують використовувати на захоплених територіях після початку повномасштабного вторгнення.

Як повідомляв ІМІ, 11 травня стало відомо, що Ірина Данилович утримується в слідчому ізоляторі Сімферополя.