Ср. Жов 5th, 2022

Бойовику з “ДНР”, що наказав викрасти каховського журналіста, повідомлено про підозру

На фото: Валентин Мотузенко, відкрите джерело з Мережі.

Так званому «раднику голови ДНР» повідомлено про підозру за викрадення та побиття каховського журналіста.

Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.

“За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури громадянину України повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
За даними слідства, підозрюваний, обіймаючи посаду так званого «радника голови ДНР» і керуючи незаконним збройним формуванням на території Каховського району Херсонської області, у змові з іншим представником окупаційної влади віддав наказ викрасти журналіста газети «Новий день» через його громадянську позицію і професійну діяльність.
12 березня 2022 року представники ЗС РФ та учасники незаконного збройного формування, застосовуючи фізичну силу, затримали журналіста і перевезли його в приміщення раніше захопленого райвідділу поліції. Там потерпілого прикували кайданками до батареї, допитували, погрожували розправою, били та незаконно утримували впродовж тижня. Згодом його відпустили. Внаслідок таких дій журналіст отримав тілесні ушкодження різного ступеню”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначає видання “МОСТ”, мова йде про Валєнтіна Мотузенка, бойовика так званої “ДНР”, який віддав наказ викрасти каховського журналіста Олега Батуріна.