Ср. Жов 5th, 2022

В Іспанії затримали Анатолія Шарія – СБУ

Проросійського блогера Анатолія Шарія, якого СБУ підозрює у державній зраді, було затримано в Іспанії 4 травня 2022 року.

Про це повідомляє Служба безпеки України на своїй сторінці у соцмережі.

“Правоохоронні органи Іспанії затримали А. Шарія 4 травня 2022 року. Це стало можливим завдяки тісній взаємодії Служби безпеки України з Офісом генерального прокурора, міжнародними партнерами та у результаті багаторівневої спецоперації українських правоохоронців.
Це затримання – чергове свідчення того, що кожен зрадник України рано чи пізно отримає заслужене покарання, це є невідворотним.
Нагадаємо, що українська спецслужба підозрює А. Шарія у вчиненні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України:
Стаття. 111 (Державна зрада)
Стаття. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).
На переконання слідчих СБУ, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур.
Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах А. Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.
Минулого року йому було оголошено про підозру.
Продовжуються всі необхідні слідчо-оперативні заходи для того, щоб ця особа відповіла за свої дії перед законом”, – йдеться у повідомленні.
ОНОВЛЕНО!
Суд в Іспанії відпустив Шарія під підписку про невиїзд.
Про це повідомляє “Суспільне Медіа”.
Справа про екстрадицію розглядатиметься далі.