Чт. Чер 30th, 2022

У Херсоні та області не працює близько 90% аптек – КримSOS

Ілюстративне фото: відкрите джерело з Мережі.

Голова правління КримSOS Денис Савченко повідомив, що близько 90% аптек у Херсоні та області на сьогоднішній день не працюють.

Про це інформує ресурс “КримSOS”.

“На тимчасово окупованій Херсонщині складна ситуація з ліками. Майже всі аптеки – 90%, не працюють. Деякі аптечні мережі, зі слів провізорів, планують взагалі припинити свою роботу в регіоні. Ліки наразі везуть з окупованого Криму та рф – і продають з багажників авто на місцевих ринках, вони не є сертифікованими та можуть бути підробкою. Величезна проблема з препаратами для серця та від тиску”, – розповідає Голова правління КримSOS Денис Савченко.

“Окрема проблема у вагітних жінок із придбанням ліків та аптечних товарів у пологовий будинок. Зараз часто неможливо знайти потрібні препарати та інші предмети, що зазвичай були у вільному доступі та необхідні для проведення пологів і одразу після них. Також є інформація про суттєві проблеми із дитячими ліками, найгостріша ситуація з жарознижувальним.

“Ліки для дітей –  це ще одна велика проблема. Як власне і товари для немовлят. Фактично, навіть ті ліки, які завозять з рф та Криму можуть бути небезпечні для дітей –  бо ніхто не знає, чи це справжні ліки чи підробка”, –  додав Денис Савченко.

Як стало відомо, в аптеках залишились деякі дуже дорогі вузькоспеціалізовані препарати, вітаміни, лікарські трави та чаї, зубні пасти та деякі косметичні вироби. А ціни в цілому виросли в 3-5 раз на більшість препаратів”, – йдеться у повідомленні.