Ср. Жов 5th, 2022

Прокуратура розслідує обстріли російськими окупантами Високопільської та Кочубеївської громад на Херсонщині

Фото: Кочубеївська громада, відкрите джерело з Мережі.

Російські окупаційні війська продовжують обстріли мирних населених пунктів та руйнування об’єктів інфраструктури на Херсонщині. За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч.ч. 1,2 ст. 438 КК України).

Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура на своїй сторінці в соцмережі.

За даними слідства, в період 2-3 травня 2022 року військовослужбовці країни-агресора здійснили артилерійський обстріл Високопільської та Кочубеївської громад на Херсонщині. В результаті цього загинула жителька села Заградіївка. За попередніми даними, щонайменше шість мирних жителів громад отримали різного характеру та ступеню тяжкості тілесні ушкодження.
Крім того, від артобстрілів пошкоджені та подекуди зруйновані приватні домоволодіння.
Вказані дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме статей 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.
Наразі у кримінальних провадженнях проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на швидке, повне і неупереджене дослідження обставин кримінальних правопорушень.
Досудові розслідування за вказаними фактами тривають.