Вт. Лип 5th, 2022

В одній із шкіл Новотроїцької громади звільнили вчительку за відмову від вакцинації

Вчительку однієї із шкіл Новотроїцької селищної ради відсторонили від викладання через принципову відмову вакцинуватись від коронавірусу. Педагог намагалась повернути до викладання через суд і стягнути з Дивненського ліцею, де вона й працювала, заробітну плату за час вимушеного прогулу.

Про це йдеться в реєстрі судових рішень.

За матеріалами судової справи, директор Дивненського ліцею видала 8 листопада 2021 року наказ, за яким вчительку молодших класів цього навчального закладу відсторонили від роботи через відсутність щеплення проти COVID-19. Позивачка вважає, що звільнення відбулось незаконно та рішення дирекції школи суперечить нормам трудового законодавства. Аргументувала свій позив вчителька тим, що COVID-19 не включено в перелік хвороб, що вимагають обов’язкового профілактичного щеплення.

Однак на думку суду, вакцинація від COVID-19 є обов’язковою для педагогів, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я від 4 жовтня 2021 року.

Тож, спираючись на чинне законодавство, суд відмовився відновити вчительку на посаді, а значить, відшкодування заробітної плати за час вимушеного прогулу їй також не бачити.

У рішенні суду також зазначено, що педагога відсторонено від роботи “на час відсутності щеплення проти COVID-19”, тобто, теоретично, після курсу вакцинації проти коронавірусу жінка зможе знову займатися викладанням.