Чт. Гру 8th, 2022

Пацієнти з COVID-19 і надалі будуть отримувати всю медичну допомогу в стаціонарах безоплатно

Ілюстрація: IPC-Херсон.

Оплата лікування пацієнтів з COVID-19 в стаціонарних умовах у 2022 році здійснюватиметься за двома пакетами: «Готовність до реагування» та «Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19».

Про це інформує ХОДА.

На перший пакет на 2022 рік передбачено 2,5 млрд. грн. Кожен законтрактований медзаклад, який був визначений Департаментами охорони здоров’я ОДА в кількості один заклад на 200 тисяч населення відповідної області, отримуватиме 1 053 510 грн на місяць.

На другий пакет передбачено 16,9 млрд. грн. На нього зможуть законтрактуватися всі заклади, які відповідають вимогам Національної служби здоров’я України.

Оплата здійснюватиметься за комбінацією глобальної ставки та ставки за кожен пролікований випадок. У розрахунку тарифу враховано заробітну плату й необхідні лікарські засоби та медичні вироби для лікування пацієнтів з COVID-19.

Всі надані послуги будуть оплачені медзакладам за договором з Національною службою здоров’я. Це забезпечить фінансовий захист пацієнтів із коронавірусом.

Як повідомляє ХОДА, на сьогоднішній день ситуація із захворюваністю на COVID-19 на Херсонщині виглядає наступним чином: за минулу добу в області зафіксовано 305 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19, з яких 132 чоловіки та 173 жінки. Серед них 49 дітей та 6 медичних працівників. Було проведено 1266 ПЛР-досліджень, 68 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу, а також 764 дослідження експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2. Також маємо 54 одужання. Упродовж минулої доби на Херсонщині щеплення отримали 1865 осіб.