Пн. Лип 4th, 2022

В Скадовську розроблять антикорупційну програму

Національний Демократичний Інститут (НДІ) у співпраці з ГО «Антикорупційний штаб» та ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» презентували навчання та розпочали реалізацію кампанії з розробки антикорупційних програм у двох громадах: Жмеринській (Вінницька область) та Скадовській (Херсонська область). Час реалізації кампанії: жовтень 2021 року — квітень 2022 року.

10 листопада відбулась презентація навчання щодо розробки антикорупційної програми у Скадовську (Херсонська область). Під час конференції на платформі Zoom зібрались понад 20 активних мешканців Скадовська, які виявили зацікавленість таким навчанням, яке стане першим кроком e реалізації кампанії.

Головними спікерами заходу були Юлія Гречка, —= виконавча директорка громадської організації «Антикорупційний штаб», Олена Юркевич, регіональна координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка», Владислав Пушков, модератор антикорупційної кампанії у місті Скадовськ, та Олександр Яковлєв — Скадовський міський голова.

Юлія Гречка наголосила: «Ми розраховуємо на спільну роботу з владою щодо сприяння розслідування випадків, які можуть містити ознаки корупції. Така співпраця дозволить нашим учасникам та учасницям навчання швидко зупиняти корупційні схеми. Навчання унікальне: за його результатами учасники та учасниці створять ініціативну групу, саме вона і розроблятиме антикорупційну програму для міста Скадовськ. Програма буде розроблена спільно з юристами та іншими експертами, аби вона була якісною і дієвою. А далі ми подамо її на затвердження до НАЗК і на засідання міської ради».

Загалом кампанія з розробки антикорупційної програми у Скадовську має 4 основні етапи:

⦁ Навчання розробки антикорупційної програми.
⦁ Створення ініціативної групи громадян. Туди можуть увійти як активні скадовчани, так і представники влади, зокрема, депутати.
⦁ Публічні консультації з мешканцями.
⦁ Створення антикорупційної програми та її ухвалення на сесії Скадовської міської ради.

Орієнтовний старт навчання — 26 листопада.

Проведення заходів відбувається у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ), в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP), за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID).