Чт. Гру 8th, 2022

Суд зобов’язав сільраду на Херсонщині утримувати та охороняти унікальну печеру

Херсонським окружним адміністративним судом задоволено позов Олешківської окружної прокуратури про визнання бездіяльності місцевої ради протиправною та зобов’язано забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж заповідного об’єкту – геологічної пам’ятки природи – «Федорівської печери», розташованої на березі р. Ігнулець поблизу села  Федорівка.

Раніше прокуратурою було з’ясовано, що рішенням виконкому Херcонcької облacної рaди у 1979 році зaтверджено зaповідні урочищa тa пaм’ятки природи міcцевого знaчення, у тому чиcлі вкaзaну печеру. При цьому оргaни виконaвчої влaди, у відaнні яких знaходилиcь зaповідні території тa пaм’ятки природи, було зобов’язaно зaбезпечити їх нaлежне утримaння тa охорону, винеcти межі зaповідного об’єкту, зaкріпивши їх в нaтурі.
Проте, впродовж тривaлого чacу, зaходи зі збереження Федорівcької печери у природному cтaні не вживaлиcя.

У судовому рішенні зазначено: “Визнати протиправною бездіяльність Дар`ївської сільської ради Херсонського району Херсонської області, яка полягає у невжитті заходів щодо організації проведення робіт із винесення меж геологічної пам`ятки природи місцевого значення “Федорівська печера”, яка розташована в адміністративних межах органу місцевого самоврядування”.

Федорівська печера – унікальне природне утворення, яке є ботанічним пам’ятником природи, що має особливе природоохоронне, наукове, естетичне та пізнавальне значення. Печера розташована в нижній течії річки Інгулець. Тут можна побачити різні види рідкісних і зникаючих рослин (ковила Лессінга, зореплідник частухоподібний, ятришник точковий та інші).