Пт. Січ 28th, 2022

На Херсонщині укладено 1711 угод в рамках ринку землі

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на сьогодні укладено 40 510 угод в рамках ринку землі. На Херсонщині ця цифра на 5 листопада 2021 року складає 1711. 

Також Херсонська область посідає 5 місце за загальною кількістю землі, відносно якої було зареєстрованно угоди. Наразі ця цифра складає 7 572 гектари. Загальна сума земельних договорів на Херсонщині – близько 76 мільйони гривень, тобто в середньому ціна одного гектару в нашій області зараз складає приблизно 10 тисяч гривень.

Більше ніж на Херсонщині угод в рамках ринку землі наразі укладено в Харківській, Дніпропетровській, Полтавській та Кіровоградській областях. 

Повідомляється також, що заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру подали  5252 нотаріусів. Усього заяв – 5894, із них погоджено 5215, в черзі на розгляд – 5, відмову отримали 674. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

Нагадаємо, що 1 липня Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко офіційно оголосив старт ринку землі.

До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів.

Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.