Чт. Чер 1st, 2023

Херсонський водоканал погрожує примусовими стягненнями сплати за борги

Херсонський водоканал погрожує боржникам судами та арештом майна у разі несплати. Зазначають – преценденти в нашому місті вже є.

Про це йдеться на сайті Водоканалу. 

“Юридичний відділ Херсонського Водоканалу продовжує вести активну боротьбу з боржниками. Для такої роботи використовуються усі передбачені чинним законодавством України заходи стягнення заборгованості, зокрема, звернення до суду.

Обов’язок споживачів сплачувати за житлово-комунальні послуги випливає не тільки з умов договору, а й з норм чинного законодавства України. Так, у ч. 1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» зазначено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору. Також, згідно вимог ст. 22 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» споживачі питної води зобов’язані, зокрема, своєчасно вносити плату за використану питну воду, відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення.

Через несплату за надані Водоканалом послуги підприємство змушене звертатися до суду з вимогами про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення щодо споживачів, які не сплачують за такі послуги.

Минулого тижня одним із споживачів було повністю сплачено суму боргу за надані послуги в розмірі 50 000 грн. після проведених заходів з примусового стягнення заборгованості, а саме: отримання судового рішення та звернення до виконавчої служби, що призвело до накладення арешту на кошти та майно боржника”, – йдеться в повідомленні. 

В Водоканалі також зазначають,  що у випадку задоволення заяви про видачу судового наказу чи позовної заяви, з боржника також буде стягнуто судовий збір, сплачений підприємством. Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України «Про виконавче провадження», з боржника також буде стягнуто виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає примусовому стягненню, а це додатково ще 5000 грн.