Нд. Лис 28th, 2021

ЦВК затвердила зразки бюлетенів на довиборах народних депутатів. Рух “ЧЕСНО” показав, як вони виглядатимуть

Ілюстрація: Рух Чесно.

Центральна виборча комісія затвердила зразки бюлетенів на довиборах народних депутатів, які відбудуться 31 жовтня. Кандидатам присвоїли порядкові номери. Так ЦВК вирішила боротися з клонами на виборах нардепів, які відбудуться 31 жовтня на Херсонщині та Черкащині (184-й та 197-й округи відповідно).

Про це повідомляє Рух “ЧЕСНО” на своїй офіційній сторінці.

Кандидати у народні депутати матимуть постійні порядкові номери у виборчому бюлетені. Зміна форми бюлетеню й введення нумерації необхідні, щоб справжні кандидати могли прокомунікувати свій номер для виборців. Відповідне рішення у ЦВК підтримали майже одноголосно 6 жовтня.

Так виглядатимуть виборчі бюлетені на 184-му окрузі Херсонщини:

 

Фото: Рух Чесно.
Фото: Рух Чесно.

 

Колір бюлетенів буде світло-фіолетовий.

“Технологія клонів суттєво спотворює волевиявлення громадян і може впливати на результати виборів. Так, під час президентських виборів Юрій Тимошенко забрав у Юлії Тимошенко 117 тисяч голосів. Два антирекорди Рух ЧЕСНО зафіксував на парламентських виборах у 2019 році. Один з клонів забрав у кандидата понад 7% голосів, а інший — майже 5,5 тис. Це дуже суттєві цифри. Як показав досвід виборів на Франківщині, на вагу може бути кожен голос”, — розповідає лідерка Руху “ЧЕСНО” Віта Думанська.

Раніше Рух ЧЕСНО повідомляв, що на одному з округів Херсонщини балотується кандидат від партії “Нам тут жити” Геннадій Миколайович Лагута. З ним змагатимуться двоє клонів, один з яких значиться керівником проєктів ГО “ГІ “Нам тут жити”. Це може ще більше заплутати виборців.

Будьте уважними!