Пт. Лип 1st, 2022

Понад 70% зайнятих ліжкомісць для хворих на COVID19 та 469 нових хворих за добу на Херсонщині – оперативна інформація ХОДА

Ілюстративний фотоколаж: IPC-Херсон.

На Херсонщині медичні заклади, які надають допомогу хворим на COVID-19, заповнені на 72,2%, при цьому є лікарні, де зайняті всі ліжкомісця. Про це під час засідання селекторної наради повідомив заступник голови ОДА Микола Якименко.

Інформує ХОДА.

“Зараз у закладах охорони здоров’я перебуває 1188 осіб, в яких підтверджено COVID-19, а також 288 осіб з підозрою. У лікарнях 1103 особи з коронавірусом середнього ступеня важкості, з яких 862 отримують кисень. Важкого ж ступеня маємо 85 осіб, з них 40 отримують високопотоковий кисень, а 45 – підключені до апаратів ШВЛ”, – зазначив Микола Якименко.

В.о. директора Департаменту здоров’я ОДА Галина Кучер зазначила, що зростає й кількість медичного кисню, що використовують для лікування хворих на коронавірус. Якщо під час минулих хвиль COVID-19 використовували щодоби 2,5 – 3,2 тонни кисню, то тільки за вчора лікарнями області використано 11,2 тонни медичного кисню.

Головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич наголосив, що ситуація надскладна, а тому керівники органів місцевого самоврядування мають вжити всіх заходів для недопущення ще більш стрімкого поширення COVID-19.

Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Шибаєв, у свою чергу, наголосив на важливості забезпечення медичних закладів Херсонщини киснем для лікування хворих на COVID-19, а також в разі потреби розгортанні додаткових ліжкомісць.

За останню добу проведено 1618 ПЛР-досліджень, 249 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу, а також 425 досліджень експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

Зафіксовано 469 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19, з яких 268 жінок та 201 чоловік. Серед них 39 дітей та 8 медичних працівників.

Це (за новим адмінустроєм):

  • 233 особи – жителі Херсонського району;
  • 134 особи – жителі Генічеського району;
  • 45 осіб – жителі Бериславського району;
  • 32 особи – жителі Каховського району;
  • 25 осіб – жителі Скадовського району.

Стан хворих задовільний, 429 осіб перебувають на самоізоляції, під щоденним медико-санітарним наглядом. До медичних закладів госпіталізовано 40 осіб.

МОЗ закликає населення вакцинуватись. Список пунктів щеплення та центрів масової вакцинації за посиланням.

Раніше повідомлялось, що урядом було затверджено нові правила для міжобласних пасажирських перевезень на час карантину. Правила вступають у дію з 21 жовтня 2021 року.