Пт. Лип 1st, 2022

Слідчі органи поновили розслідування щодо побудови церковного муру навколо Свято-Григорівського монастиря

На теперішній час досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо законності побудови 6-метрового муру навколо Свято-Григорівського Бізюків монастиря на Херсонщині триває. Слідчими виконуються процесуальні вказівки, надані Бериславською окружною прокуратурою.

Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив місцевий активіст Федір Барулін. 

“Нагадаю про проблему. В селі Червоний Маяк Бериславського району Свято-Григорівським Бізюків чоловічим монастирем Московського патріархату з 2015 року ведеться самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці (7,3 га) фортифікаційної споруди – величезного МУРУ висотою від 4 до 7 метрів. На сьогоднішній день вже побудовано близько 1000 метрів, і на цій огородженій території може розміститися БАТАЛЬОН військових зі спорядженням та озброєнням. За нашими розрахунками, на будівництво МУРУ витрачено біля 50 мільйонів гривень”, – зазначив Барулін.
26.10.2017 року Бериславською місцевою прокуратурою було відкрите кримінальне провадження по ч. 3 ст. 197-1 КК України (самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці). Згідно Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017231090000055, слідчим відділом Бериславського ВП ГУНП в Херсонській області велося кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 197-1 КК України. У 2018 році Бериславською поліцією досудове розслідування закривалося. Але під тиском селян, громадських організацій та формувань, знову поновлювалося.
На фото Федір Барулін
“Нещодавно ми звернулися до Начальника ГУ Національної поліції в Херсонській області Олександра ПРОКУДІНА з проханням прискорити досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні, а до його закінчення заборонити подальше будівництво МУРУ, та надали документи, які підтверджують кримінальний злочин. 17.05.2021 від Заступника начальника ГУ Національної поліції в Херсонській області Миколи Вербицького ми отримали відповідь (цитую дослівно).
• 17.09.2019 року слідчим СВ Яковлєвим Д. С. приймалося рішення про закриття кримінального провадження №42017231090000055 у зв’язку з відсутністю ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.
• 05.04.2021 Бериславською окружною прокуратурою постанову слідчого про закриття кримінального провадження №42017231090000055 від 17.09.2019 скасовано, досудове слідство поновлено.
• На теперішній час досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, слідчим виконуються процесуальні вказівки, надані Бериславською окружною прокуратурою.
• Начальника слідчого відділення Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області зобов’язано вжити дієвих заходів, закріплених нормами процесуального законодавства, до організації належного досудового розслідування у кримінальному провадженні та прийняття у ньому законного процесуального рішення з дотриманням розумних строків.
Так що маємо надію, що беззаконня нарешті буде зупинено. Хоча за попереднього Начальника ГУ Національної поліції в Херсонській області схожу відповідь ми вже отримували”, – йдеться в повідомленні.
Подробиці резонансного будівництва у сюжеті Центру журналістських розслідувань за посиланням.