Ср. Жов 5th, 2022

На Херсонщині поліцейського оштрафуали на 68 тисяч гривень за отримання хабара

Новокаховський міський суд Херсонської області оштрафував патрульного на 68 тисяч гривень за одержання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 12 липня.

12 травня цього року патрульний виїхав на місце ДТП у районі смт. Козацьке. Водій машиною зачепив вантажівку, припарковану на узбіччі і трохи пошкодив її причеп.

Коли з’ясувалося, що порушник військовослужбовець, на місце прибула ще одна особа, можливо, представник військової частини (у вироку статус особи не уточнюється). Патрульний вирішив узяти хабар, а особа, що прибула на місце нібито погодилась у цьому сприяти і в подальшому їй відводилась роль пособника.

Поліцейський висунув вимогу про передачу йому 20 тисяч гривень за повернення водійського посвідчення та не складання адміністративного протоколу за ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння). На бажаючи негативних наслідків для себе, водій погодився.

Ввечері 15 травня на автовокзалі у Новій Каховці військовослужбовець передав патрульному 3 тисячі гривень. Ще 3 тисячі перекинув на банківську картку. Поліцейський погодився зачекати на решту суми – 14 тисяч.

Водій, усвідомивши незаконність того, що відбувається, звернувся із заявою в правоохоронні органи.

20 травня чоловік зустрівся із патрульним поряд із міським цвинтарем і поклав 14 тисяч на переднє пасажирське сидіння службового авто і забрав своє водійське посвідчення. Після цього поліцейського затримали.

До суду надійшла угода про визнання винуватості.

Суд призначив узгоджене покарання – 68 тисяч гривень штрафу із забороною на 2 роки обіймати посади у державних правоохоронних та контролюючих органах.

Матеріали щодо пособника виділено в окреме провадження.