Чт. Вер 16th, 2021

Бібліотекам Херсонщини передали 200 комп’ютерів

Сьогодні в бібліотеці імені Олеся Гончара для громад Херсонщини передали 200 комп’ютерів, які буде встановлено в сільських бібліотеках. Завдяки цьому жителі сіл зможуть підвищити рівень своїх цифрових навичок, користуватися послугами державних та приватних сервісів та матимуть вільний доступ до інтернету.

Про це повідомляють в ХОДА.

Серед тих, хто сьогодні отримав техніку, – директорка Великолепетиської центральної бібліотеки Юлія Слабко. У рамках проєкту громада отримала 4 комп’ютери, які направляться до Катеринівської та Костянтинівської сільських бібліотек.

“Зараз ми жимем в ері комп’ютерної техніки, коли всі послуги переходять в онлайн. Однак ці бібліотеки не мають жодного комп’ютера, тому для них це буде надзвичайно важливо, адже люди прагнуть освоювати цифрові навички, а також це дозволить збільшити кількість відвідувачів бібліотек”, – поділилась Юлія Слобко.

Це частина масштабного національного проєкту з передачі 5000 комп’ютерів бібліотекам всією Україною, що має на меті перетворити бібліотеки на сучасні хаби цифрової освіти. 

Керівниця проєкту Дія.Цифрова освіта Руслана Коренчук наголосила, що метою проєкту Дія.Цифрова освіта є навчити 6 млн українців цифровій грамотності за 3 роки, і завдяки таким ініціативам ми наближаємось до досягнення мети.

“Володіння цифровою грамотністю спрощує життя, робить його більш комфортним і щасливим. Вам не потрібно стояти в чергах — ви зможете отримати державні послуги онлайн. Ви зможете спілкуватися з рідними через соціальні мережі”, — заявила Руслана Коренчук.

На реалізацію проєкту не витрачаються кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки переданню техніки партнерами — Favbet Foundation, а також за сприяння Офісу Президента, Української бібліотечної асоціації (УБА) та обласних відділень УБА.

Кураторка проєктів Благодійного фонду Favbet Foundation Маріанна Ковеня поділилась: “Сьогодні розвиток цифрового середовища та глобальної мережі охоплює практично всі сфери життя. Наш фонд підтримав проєкт з цифровізації бібліотек, адже саме тут люди можуть реалізувати свою потребу в цифровій освіті. Сподіваємось, що наші подарунки допоможуть жителям Херсонщини отримати сучасний доступ до знань, а бібліотекам оцифрувати архівні фонди та завжди залишатися актуальними для читача”.