Нд. Січ 16th, 2022

В Україні стартував онлайн-марафон “Пишемо кримськотатарську Вікіпедію»

З 15 червня по 15 липня 2021 року за ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України пройде онлайн-марафон із наповнення Вікіпедії – «Serbest Entsiklopediya: Пишемо кримськотатарську Вікіпедію». Проєкт буде проведений у рамках реалізації Концепції розвитку кримськотатарської мови у співробітництві із громадською організацією «Вікімедіа Україна» та з залученням молодіжних кримськотатарських громадських організацій. 

Про це повідомляють в Міністерстві реінтеграції. 

Метою марафону є створення та покращення статей у Вікіпедії кримськотатарською мовою. Вікіпедія кримськотатарською мовою існує уже понад 13 років і нещодавно перетнула позначку у понад 10 тисяч статей.

«Всебічний розвиток та функціонування поряд з державною мовою, мови корінного кримськотатарського народу – є нашим стратегічним завданням. Про це говорить низка кроків Уряду, в тому числі – прийняття Концепції розвитку кримськотатарської мови до 2032 року. Кримськотатарська мова, як фундаментальна складова національної спадщини, повинна бути максимально доступною для щоденного використання, навчання, досліджень, збагачення літератури як в Україні, так і по всьому світу. І найкращий рівень розповсюдження та використання будь-якої мови, що сприяє її розвитку, реалізується через її інтеграцію в сучасні цифрові платформи.

Ми звернулися до компанії Google та Duolingo, запустили в тестовому режимі кримськотатарську версію вебсайту Міністерства. І наш марафон «Serbest Entsiklopediya: Пишемо кримськотатарську Вікіпедію» є саме тим елементом, який дозволить наповнити Вікіпедію масивом текстів кримськотатарською мовою та у майбутньому перейти до технології автоматизованого перекладу текстів», – наголосив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв.

Проведення  марафону відбуватиметься за двома категоріями:

– 1000 статей, які є базовими у всіх мовних розділах Вікіпедії;

– 100 статей, пов’язаних з Україною, Кримом, кримськотатарською культурою та традиціями, історичними персоналіями тощо.  

Статті можна писати самостійно або перекладати з української чи інших мов. Усі статті повинні відповідати правилам Вікіпедії, зокрема не містити порушення авторських прав, бути написані у нейтральному енциклопедичному стилі та посилатися на незалежні авторитетні джерела.

Усі учасники й учасниці конкурсу можуть поборотися за призи й пам’ятні сувеніри. Організатори нагородять десятьох учасників, котрі зроблять найбільший внесок у рамках усього марафону (відповідно до правил та вимог Вікіпедії). Можливі також додаткові призи та номінації.

У червні організатори проєкту проведуть вебінар із редагування кримськотатарської Вікіпедії. Щоб зареєструватися, заповніть анкету за посиланням: https://forms.gle/Y3uELK41ta4CMnd76.

Перелік статей для створення і покращення, інструкція з редагування Вікіпедії, а також інша додаткова інформація доступні на сторінці Марафону у кримськотатарській Вікіпедії: https://crh.wikipedia.org/wiki/Vikipediya:Serbest_Entsiklopediya_(2021) (коротке посилання: https://w.wiki/3VA6)