Пн. Січ 24th, 2022

На КПВВ на адмінмежі з ТОТ АР Крим знову не вистачає тестів на COVID-19

На пунктах експрес-тестування біля КПВВ «Каланчак» та «Чонгар» закінчились тест-системи.

Про це повідомляє Херсонський офіс КримSOS.

Зранку 14 червня наші представники “КримSOS” відвідали обидва пункти тестування. Вони не почали роботу у звичайний час о 9:00. Лише близько 13:00 відкрився пункт біля КПВВ «Чонгар».

Біля пункту тестування на «Чонгарі» зібралася велика черга людей, які перетинають адмінмежу з окупованим Кримом, але чи вистачить тестів усім їм — невідомо.

«Під час спілкування з Департаментом охорони здоров’я ХОДА, нам було повідомлено, що тестів в наявності немає. Наприкінці минулого тижня було здійснено перерозподіл залишків з резервів обласного фонду близько 1000 шт.

За словами представника Департаменту Дениса Литвина, вони вже двічі звертались до МОЗу з проханням про додатковий перерозподіл тест-систем для забезпечення потреб громадян, які перетинають адмінмежу з ТОТ, проте відповіді досі не отримали. За час тестування на КПВВ було вже витрачено близько 45 тис. тест систем»,— повідомляє координатор Херсонського офісу “КримSOS” Олексій Тільненко.

Медики з пункту тестування біля КПВВ «Чонгар» також повідомили , що у них залишилося близько тисячі тест-систем. Цього, за їхніми підрахунками, вистачить на 3-4 дні роботи.

Як повідомлялось раніше, 2 особи із тимчасово окупованої території АР Крим отримали першу дозу вакцини від COVID-19 в амбулаторії м. Генічеськ. Наразі Міністерством охорони здоров’я України для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, відкрито записи на щеплення проти COVID-19 через портал «Дія».