Пт. Січ 21st, 2022

Майже половина депутатів Херсонської міської ради не проводять особистий прийом громадян

Серед 868 депутатів 16 міських рад, діяльність яких моніторилася у рамках Всеукраїнської громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”, 13% не виконують законодавчо визначеного обов’язку щодо прийому виборців. Для Херсонської міської ради ця кількість становить 41%.

Про особливості ведення депутатами Херсонської міської ради VIII-го скликання прийому громадян розповів координатор громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» в м. Херсон Артем Чайковський під час пресконференції в медіа-центрі IPC-Херсон.

 За його словами, в  результаті прямої перевірки проведення депутатами міської ради особистих прийомів громадян не було встановлено факт прийомів для 41% депутатів  (22 з 54). Як не дивно, це є сталим результатом – показник такого рівня спостерігався для депутатів минулого скликання.

Серед цих 22 депутатів, щодо яких не встановлено факту прийому громадян, 7 депутатів  взагалі не оприлюднили відомості про можливість зустрічі з виборцями: контактну інформацію, адреси громадських приймалень тощо. Це –  Євгенія БєлаЮрій Попутько (фракція «Слуга народу»), Олена МазурКостянтин СивакМихайло ОпанащенкоАнтон Хмаро (фракція «Опозиційна платформа – за життя») та Ірина Ценкер (позафракційна).

Ще у  15-ти народних обранців оприлюднені графіки про проведення особистих прийомів громадян у власних депутатських профайлах, проте факт проведення ними особистих прийомів підтвердити не вдалось. Це Вадим Даник, Костянтин Кириченко, Оксана Матусевич, Євген ПлясСергій Харченко (фракція «Слуга народу»), Юрій Рожков, Олександр Демчук, Ілля Карамаліков, Євген Троцький (фракція «Нам тут жити»), Олексій Заболотний, Альона Ротова, Олена Бреславець (фракція «Опозиційна платформа – за життя»), Віталій Йосипенко, Олександр Ложичев (фракція «Європейська солідарність»), Ольга Співакіна (фракція «Блок Володимира Сальдо»).

Також за фактом моніторингових візитів було встановлено, що 32 депутати Херсонської міської ради прийом здійснюють, проте він не завжди особистий.

Було зафіксовано 9 випадків, коли прийом вели помічники: помічник Бебко Івана, помічник Сидоренка Андрія (фракція «Нам тут жити»), помічник Глухова Івана, помічник Яцько Юрія (фракція «Європейська солідарність»), помічник Кирилова Юрія (фракція «Слуга Народу»), помічник Сальдо Володимира (фракція «Блок Володимира Сальдо»), помічник Стельмашенка Юрія (фракція «Опозиційний платформа – за життя»),  помічник Підперигори Романа, помічник Пастуха Ігоря (позафракційний).

Не обійшлось без цікавих моментів. Під час моніторингового візиту до громадської приймальні депутата Стельмашенка Юрія виявилось, що його помічниця є депутаткою Херсонської обласної ради. Трохи інша ситуація у депутата Ігоря Пастуха, – він має спільну помічницю з депутаткою Ольгою Виноградовою. Причому основний прийом веде Виноградова, а спільна помічниця їй асистує.

Лише один депутат вказав в офіційному профайлі, що веде особистий прийом по запису (Володимир Сальдо, фракція «Блок Володимира Сальдо»). Під час моніторингового візиту до громадської приймальні Сальдо  було зафіксовано, що замість депутата в його офіційній приймальні знаходиться помічник, депутат же приймає виключно за попереднім записом у день, вказаний у профайлі.

Загалом під час візитів встановлено, що за попереднім записом прийом громадян веде Ігор Пастух (позафракційний), та  замість нього веде прийом помічниця і депутат Ольга Виноградова (позафракційна). Хоча й не було зафіксовано прийом Ольги Співакіної (фракція «Блок Володимира Сальдо»), юрист їхнього офісу надав інформацію, що зустрічі депутатки відбуваються за попереднім записом (що не відображено у офіційному профайлі депутатки).

З повним текстом узагальнення практик здійснення прийому громадян депутатами міських рад обласних центрів та міста Києва можна ознайомитися за посиланням.