Пт. Лип 1st, 2022

В Херсоні відбудеться зустріч з журналістом та письменником Вахтангом Кіпіані

15 травня 2021 року о 17.00 у приміщенні Херсонської міської бібліотеки імені Лесі Українки відбудеться зустріч із відомим письменником, журналістом, істориком Вахтангом Кіпіані. Письменник презентує свою відому книгу «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР».
“Херсоне, агов! 15 травня о 17.00 у приміщенні міської бібліотеки імені Лесі Українки розповідатиму про останні роки поета і члена Української Гельсінкської Групи Василя Стуса. Книга про справу проти цього українця теж буде. Запрошую зацікавлених”, – йдеться в повідомленні.
У 2020 році навколо «Справи Василя Стуса» розгорівся політичний скандал: один із героїв книги — політик Віктор Медведчук — подав до суду на автора та видавництво з метою вилучити примірники з продажу та виключити з них певні фрази. І якщо суд першої інстанції ухвалив рішення на користь Медведчука, то апеляція вже була на користь Вахтанга Кіпіані та видавництва.
Нагадаємо, Віктор Медведчук був призначений адвокатом Василя Стуса, незважаючи на численні протести Стуса. В результаті, Василя Стуса Василя Стуса засудили до максимального покарання — 10 років таборів особливого режиму і 5 років заслання. Про те, як саме Медведчук «захищав» Василя Стуса, ви зможете дізнатись із книги Вахтанга Кіпіані — вона складається з архівних документів, а також безпосередньо від автора під час презентації.
«Кримінальна справа Василя Семеновича Стуса — це хроніка боротьби злочинної комуністичної системи з людиною, повної болю та гідності. Ми бачимо громадянина, правозахисника, творчу особистість, який чудово розуміє наслідки своєї „негнучкості“ перед каральною машиною. І тим не менше він іде до кінця».Вахтанг Кіпіані.
Після презентації ви зможете придбати книгу «Справа Василя Стуса.