Сб. Чер 10th, 2023

Верховною Радою затвержено закон про передачу земель у власність громадам

28 квітня, на засіданні Верховної Ради України, прийнято у другому читанні та в цілому законопроєкт № 2194, який реформує систему управління у сфері земельних відносин та забезпечує передачу земель державної власності у комунальну власність територіальним громадам. Таке рішення підтримало 284 народних депутати.

Про це повідомляють в Міністерстві аграрної політики. 

«Дякуємо народним депутатам за дійсно історичне голосування і рішення. Реалізація цього законопроєкту поглибить земельну децентралізацію і стане ще одним кроком до запровадження прозорого ринку землі в Україні.

В основі документу – спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу, розширення повноважень місцевих громад та впровадження цифрової трансформації земельних відносин», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Серед основних нововведень законопроєкту:

  • передача земель у комунальну власність сільських, селищних, міських рад;
  • скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;
  • запровадження незалежного контролю документації із землеустрою через громадську експертизу / рецензування;
  • надання відомостей документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;
  • інтеграція та уніфікація землевпорядної, топографо-геодезичної та картографічної діяльності;
  • запровадження страхування професійної відповідальності виконавців робіт із землеустрою як альтернативи державному контролю;
  • зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;
  • зменшення ризиків хабарництва та корупції.

 

Як повідомлялось раніше – в Херсонській області станом на 25 січня 2021 року майже завершилась передача громадам об’єктів комунальної власності.

Всього по області потребували передачі зі спільної власності територіальних громад районів у комунальну власність територіальних громад області 442 об’єкта. Щодо 435-ти з них районними радами прийнято рішення про передачу територіальним громадам. Це становить 98%.

Першим на Херсонщині завершив передачу майна в громади Генічеський район.