Вт. Сер 9th, 2022

Касаційний суд встановив процедуру реєстрації народження та смерті в ТОТ АР Крим

Ілюстративне фото: відкрите джерело з Мережі.

За зверненням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України,  Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду розтлумачив процедуру встановлення місцевими судами фактів народження та смерті, що відбулися на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомляють в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

Як відомо,  відповідна процедура передбачала низку етапів, які створюють певні труднощі для мешканців ТОТ, а саме те, що перед зверненням до суду для встановлення фактів народження та смерті, люди мають спочатку звернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану та отримати відмову в проведенні такої реєстрації. Після отримання відмови люди вже мають звертатися до суду і в суді відстоювати права.

З огляду на це, Касаційний цивільний суд у складі ВС провів аналіз норм Цивільного процесуального кодексу України, які регламентують процедуру встановлення фактів народження та смерті й встановив, що вимога місцевих судів про необхідність  отримання громадянами письмової відмови в органах державної реєстрації актів цивільного стану не ґрунтується на положеннях чинного законодавства.

Таким чином, громадяни з ТОТ матимуть можливість звертатися безпосередньо одразу до відповідного суду для встановлення фактів народження та смерті, що відбулися на ТОТ, невідкладно отримувати рішення, і вже потім реєструвати сам факт в органах держреєстрації та отримати свідоцтво про народження або про смерть державного зразка.

Свою позицію Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду довів до відома апеляційних і місцевих судів.

Тож, відповідно до частини 2 статті 317 ЦПКУ справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.