Вт. Кві 13th, 2021

В Херсоні до Дня спротиву окупації Криму стратили опудало Путіна

Близько двох сотень активістів зібрались на головній площі міста Херсона, щоб відзначити День кримського спротиву російській окупації. Акція супроводжувалась показовою стратою опудала президента РФ Володимира Путіна та спаленням російського триколору у формі “матрьошки”.

Про це з місця події повідомляють кореспонденти IPC-Херсон.

До акції долучились представники Нацкорпусу, херсонської Самооборони та Меджлісу кримськотатарського народу.

Херсонщина у 2014 стала на шляху російських окупаційних військ. Ось вже сім років ми з вами живемо на адмінмежі з тимчасово окупованими територіями під прицілом військ агресора. Сьогоднішня наша акція повинна довести ще раз – ми за український Крим без російської окупації. Херсонщина залишається перепоною подальшому розповсюдженню “руського міра”. Так було і буде надалі”, – зазначила під час акції керівник херсонської Самооборони Інна Усачова.

“26 лютого, на мій погляд, одна з ключових дат в нашій сучасній історії, бо в цей день у 2014 році об’єднались всі кримчани, що бачили своє майбутнє в Україні. Саме в цей день сім років тому зібрались тисячі людей на мітинг на підтримку територіальної цілісності нашої держави. І через це Верховна Рада Криму не зуміла прийняти рішення, яке б дозволило російській окупаційній владі легітимізувати захоплення півострову. Саме тому цей день увійшов в історію як “День спротиву”, – розповів нашим кореспондентам Ібрагім Сулейманов, директор з розвитку благодійної організації “Куреш”.

Офіційна влада в обличчі т.в.о. Голови херсонської обласної адміністрації, в свою чергу, до активістів вийшла, та трималась осторонь. Щоправда, по закінченні дійства, пан Козир дав невелику прес-конференцію вже в приміщенні ОДА.

Представники Нацкорпусу так прокоментували ідею з опудалом Путіна: “Ми, молодь Херсона, сьогодні вирішили нагадати всьому світу, що Крим є територією саме України та що наша держава є соборною та цілісною. Ми нагадуємо президенту країни-агресора його місце, і якщо він збирається продовжити свою агресивну політику, то в Херсоні на нього очікує виключно такий результат”, – зазначив активіст Микита Тютюнник.