Сб. Січ 29th, 2022

В Чорному морі відбулись спільні україно-американські військові навчання

В акваторії Чорного моря катерна тактична група із залученням морської авіації Військово-Морських Сил ЗС України разом з американськими есмінцем і кораблем забезпечення провели спільні тренування на морі типу PASSEX.

Про це повідомяють в Міністерстві оборони України. 

Мета тренування — підтримання безпеки в Чорному морі, вдосконалення навченості та сумісності екіпажів кораблів ВМС України та ВМС США для виконання спільних морських операцій (завдань) у складі багатонаціональних тактичних груп. Усі елементи навчання було сплановано й відпрацьовано відповідно до стандартів та процедур НАТО.

“Це перші цього року тренування типу PASSEX з кораблями Сполучених Штатів Америки. Ми дуже раді працювати з нашими американськими партнерами заради підтримання стабільності у Чорному морі. Тренування типу PASSEX — чудова нагода для вдосконалення майстерності, морської виучки та обміну досвідом між екіпажами наших кораблів, — .Постійна участь сил українського флоту в тренуваннях типу PASSEX сприяє підвищенню сумісності та опануванню стандартів Північноатлантичного альянсу”, – наголосив командир флотилії Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 1 рангу Юрій Федаш

Під час тренувань у визначеному районі було відпрацьовано елементи з тактичного маневрування, тренування із сигналовиробництва з використанням міжнародної системи сигналів, висвітлення морської обстановки в районах інтенсивного цивільного судноплавства, тренування зі зв’язку, протиповітряної оборони та відбиття ударів противника тощо.

“Провівши двостороннє тренування на морі з українським флотом, ми обмінялися досвідом і зміцнили наше партнерство. Взаємодія та двосторонні навчання з нашими партнерами проводяться задля підтримання регіональної співпраці й забезпечення морської безпеки. Я з нетерпінням чекаю на майбутні спільні тренування з українським флотом”, – азначив командир ракетного есмінця ВМС США Томас Ралстон.