Пт. Лип 1st, 2022

США нададуть Україні допомогу щодо отримання та розповсюдження вакцин проти COVID-19

США вже надали Україні понад 48 мільйонів доларів на підтримку системи охорони здоров’я, забезпечення захисними засобами, на допомогу малим і середнім підприємствам, які постраждали від пандемії, для боротьби з дезінформацією про вірус та на підтримку інших державних ініціатив.

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила, що Сполучені Штати нададуть нову допомогу Україні в її зусиллях щодо отримання та розповсюдження вакцин проти COVID-19, які мають прибути в Україну найближчими тижнями. Про це повідомляють в посольстві США в Україні. 

«Найближчим часом відбудеться масове розгортання вакцин – надзвичайно складний, проте амбіційний процес – і я з радістю повідомляю, що Сполучені Штати нададуть нову підтримку для отримання та розподілу перших 117 000 доз вакцини Pfizer, що буде доставлена в Україну в рамках Covax», – сказала Крістіна Квін.

Завдяки цій новій допомозі органи охорони здоров’я України зможуть забезпечити належне зберігання та транспортування вакцини при надзвичайно низьких температурах, необхідних для вакцини Pfizer. Оскільки державний сектор охорони здоров’я не має необхідних технічних потужностей для зберігання вакцини за таких низьких температур, Україна потребувала підтримки для того, щоб дуже швидко організувати логістику, сказала Крістіна Квін.

«Це не найбільший внесок на сьогодні, але він здійснений у переломний момент», – сказала вона. «Це базується на нашому багаторічному партнерстві з Україною для підтримки реформи охорони здоров’я та боротьби з інфекційними хворобами, включаючи COVID. Як ви знаєте, ми вже надали Україні допомогу в розмірі 48 мільйонів доларів лише на боротьбу з COVID, на додаток до нашого поточного співробітництва у боротьбі з туберкульозом, ВІЛ, задля підтримки реформи охорони здоров’я, програм щодо психічного здоров’я та інвалідності. Ми раді, що нам вдалось швидко мобілізувати ресурси з цих поточних програм для задоволення цієї конкретної та нагальної потреби», – заявила вона.

Допомога Агентства США з міжнародного розвитку USAID дозволить укласти контракти з логістичною фірмою на підтримку Міністерства охорони здоров’я щодо отримання, зберігання та транспортування перших доз вакцини по всій країні.