Чт. Бер 4th, 2021

Українська армія піднялась на 2 щаблі у рейтингу найкращих армій світу. (Цифри для порівняння)

Фото IPC-Херсон

Збройні сили України наразі посідають 25 місце у рейтингу наймогутніших армій світу. Минулоріч ця позиція була на 2 пункти нижче. 

Про це повідомляє аналітичний портал Global Firepower.

За даними Global Firepower, на сьогодні українська армія нараховує 255 тисяч військових (22 місце), та за потреби цю кількість може бути збільшено до 1 мільйона 155 тисяч солдат. За кількістю військового резерву (900 тисяч чоловік) Україна  посідає 7 місце у світі. Для прикладу, резерв США складає 845 тисяч вояків, Туреччини – 380 тисяч, Республіки Білорусь – 280, Молдови -60, Латвії – 16 тисяч військових. 

 

Повітряні сили України складають загалом близько 300 одиниць техніки. Серед них 42 винищувачі та 34 ударні гелікоптери. Українські повітряні сили посідають 36 місце за потужністю у світі. 

Краща ситуація в ЗСУ з бронетехнікою. Наша держава має на озброєнні 2400 танків (13 місце у світі), 11500 броньованих машин піхоти (7 місце)  та 785 самохідних артилерійських установок (8 місце). Також ЗСУ укомплектовані 550 комплексами протиповітряної оборони, що є 11 показником у світі. 

ВМФ України мають дещо нижчі показники. Зараз на озброєнні наших військових 1 фрегат та 11 патрульних катерів, що ставить Військово-морські сили України на 61 місце за потужністю в світі. Наприклад, флот Китаю, що посідає перше місце за кількістю бойових одиниць, складається з 777 суден, серед яких 2 авіаносці, 46 фрегатів та 79 субмарин. 

Треба зазначити, що при складанні рейтингу Global Firepower бере до уваги лише кількісні показники. Ступінь сучасності техніки або професіоналізм вояків та  досвід участі країн в збройних конфліктах у цьому рейтингу не враховується. Наприклад, ВМФ Північної Кореї кількісно перевищує флот США, хоча має на озброєнні в основному застарілі патрульні катери, на противагу 11 американським авіаносцям. 

Лідирують серед світових армій традиційно збройні сили США, РФ та КНР. До першої десятки армій світу також увійшли Індія, Японія, Південна Корея, Франція, Велика Британія, Бразилія та Пакистан. 

У 2020 українська армія посіла 27 місце із 138 армій світу та 9 місце – серед європейських армій – за даними щорічного рейтингу Global Firepower, який дає оцінку сукупній військовій могутності кожної країни світу.