Найпопулярнішій платформі для вивчення мов пропонують ввести курс кримськотатарської

16 Січня 2021, 14:57

Фото IPC-Херсон

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України надіслало офіційного листа до компанії Duolingo, яка є найпопулярнішою платформою для вивчення іноземних мов у світі, з пропозицією започаткувати курс з вивчення кримськотатарської мови на базі їх сервісу.

Про це повідомляють в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

У листі Мінреінтерації за підписом віцепрем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова на адресу компанії йдеться про те, що кримськотатарська мова (Qırımtatar tili, лат. Crimean Tatar language) є мовою одного з корінних народів України та невід’ємним елементом її ідентичності та етнокультурної цілісності. Сьогодні в Україні цією мовою розмовляють понад 300 тис. громадян, а в усьому світі – близько 6 мільйонів. Це свідчить про те, що кримськотатарська мова є досить поширеною, однак через брак інформації та недоступність матеріалів для вивчення вона знаходиться під загрозою.

Саме тому Урядом України розпочато розробку проєкту Стратегії розвитку та популяризації кримськотатарської мови на період до 2032 року, до якої залучені представники влади, Меджлісу кримськотатарського народу, закладів вищої і середньо освіти та видавництв.

 «Ми розуміємо, що найкращий рівень вивчення, розповсюдження та використання будь-якої мови, що сприяє її розвитку, реалізується через її інтеграцію в сучасні цифрові платформи. Тому ми звертаємося до вас з пропозицією розглянути можливість започаткування курсу з вивчення кримськотатарської мови (кримськотатарська мова-українська мова, українська мова – кримськотатарська мова) на платформах Duolingo  та принагідно підтверджуємо готовність залучити зі свого боку фахівців експертів та науковців до роботи з «Інкубатор Duolingo», – зазначено у листі.

Раніше повідомлялось, що Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України звернулося до корпорації Google LLC з проханням включити кримськотатарську мову у сервіс Google Translate.