Вт. Січ 19th, 2021

На Херсонщині масово гинуть червонокнижні журавлі

В ході моніторингу соціальних мереж співробітниками поліції був виявлений факт вимирання червонокнижних журавлів у заповіднику «Асканія-Нова». Наразі поліцією відкрите кримінальне провадження, проводиться досудове розслідування.

Про це повідомляють в Нацполіції. 

На місці події слідчі Чаплинського відділення поліції встановили всі обставини події та розпочали досудове розслідування. За словами директора заповідника, впродовж тижня вимерло близько 185 сірих журавлів, які занесені до Червоної Книги України.
Однією з версій слідчих є те, що журавлі могли харчуватись зерном, обробленим хімікатами, яке посіяне фермерами на навколишніх полях для боротьбою з гризунами.
Наразі лабораторним шляхом встановлюються причини загибелі птахів. На місці події працюють представники поліції, Держпродспоживслужби та екологічної інспекції.
Відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 «Забруднення або псування земель» Кримінального кодексу України. Поліція встановлює коло осіб, причетних до вимирання птахів. Також встановлюються збитки, завдані державі. Досудове розслідування триває.
Раніше повідомлялось, що в регіоні було зафіксовано навалу польових мишейМайже 10% урожаю знищили гризуни на полях Херсонщини. В обласному департаменті розвитку сільського господарства та зрошення з вересня планують провести дератизацію на сільськогосподарських землях.