Сб. Січ 29th, 2022

Херсонські ДСНСники знищили артилерійський снаряд часів Другої світової

Піротехніки знищили артилерійський снаряд поблизу смт.  Іванівка на Херсонщини. Вибухонебезпечний об’єкт знаходився поблизу автотраси, ймовірно, з часів Другої світової війни. 

Про це повідомляють в ДСНС Херсонщини. 

На автотрасі Т-2209 в чотирьох кілометрах від смт Іванівка, на відкритій території виявлено предмет схожий на артилерійський снаряд часів минулих війн. Місце знахідки вибухонебезпечного предмету взято під охорону та подано заявку в піротехнічну групу Аварійно-рятувального загону на ліквідацію. Наступного дня о 17:20 снаряд був вивезений та знищений у пристосованому для цього місці.

З початку року піротехніками обласної ДСНС вилучено та знищено 678 боєприпасів часів минулих війн.

Увагу треба звернути на операцію по розмінуванню групою Аварійно-рятувального загону спецпризначення обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій ескадреного міноносця «Фрунзе», що затонув у часи Другої Світової війни у Чорному морі в районі Тендрівської коси Голопристанського району. 

15 червня 2019 року групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення обласного ДСНС розпочаті роботи з розмінування  міноносця.

Загалом з початку розмінування міноносця херсонськими водолазами-піротехніками піднято на поверхню та знешкоджено 965 різноманітних вибухонебезпечних предметів.

«Фрунзе» – ескадрений міноносець типу «Щасливий», побудований за «Програмою спішного посилення Чорноморського флоту» і належав до числа ескадрених міноносців типу «Новік».

Фото Вікіпедія

Зарахований до списку суден Чорноморського флоту 11 жовтня 1911 року. Закладено на стапелі металевого заводу в серпні 1912 року, перезакладений  на стапелі заводу А. Вадона в Херсоні 16 жовтня 1913 року, спущений на воду 25 травня 1914 року.