Вт. Бер 9th, 2021

Вчені встановили рівень забруднення повітря поблизу підприємства “Кримський Титан”

У Каланчацькому та Чаплинському районах Херсонщини поблизу  підприємства «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу) мобільна лабораторія Держпродспоживслужби України майже два тижні аналізувала повітря для виявлення небезпечних речовин.

Про це повідомляють у Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області. 

“Згідно рішення Херсонської обласної ради  № 1661 від 29.05.2020 року та листа Департаменту енергетики та екології № 01-10-2276/0/20/013.3.2. від 19.09.2020 року «Щодо проведення моніторингових досліджень» в зоні впливу діяльності ПрАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс» (колишній “Титан”), з метою цілодобового екологічного моніторингу повітря навколишнього середовища здійснюються лабораторні виміри рівня забруднення атмосферного повітря  Чаплинського та Каланчацького районів. А саме таких локацій: КПВВ «Чаплинка», с. Преображенка, с.Ставки, с. Олександрівка,с. Першоконстантинівка, с. Григорівка.

 

Контроль за станом атмосферного повітря здійснюється в період з 20.10.2020 року по 12.11.2020 року  пересувною лабораторією Херсонської регіональної державної лабораторії для забезпечення системного моніторингу навколишнього середовища та впливу хімічних факторів на екологічну безпеку”, – йдеться в повідомленні.

Видання Голос України опублікувало результати досліджень.

Концентрація метану в атмосфері на адмінмежі сягає 2,11 мг/л за норми 1 мг/л. Оксиду азоту – 0,65 мг/л за норми 0,4 мг/л. Сірководню — 0,01 мг/л за норми 0,008 мг/л.

Якщо сформулювати простіше, то мешканці сіл і селищ на адмінмежі з окупованим півостровом дихають приблизно такою ж  сумішшю, як і мешканці великих міст, де із загазованістю хронічні проблеми.

Про екологічну загрозу від підприємства наголошував Центр журналістських розслідувань ще на початку 2018 року. Подробиці у сюжеті ЦЖР.