Чт. Вер 16th, 2021

В Херсоні магазин оштрафували за використання в рекламі оголеного жіночого тіла

В одному з магазинів Херсона ростова фігура молодої дівчини, одягнута лише в білизну та взуття на підборах, тримала в руках над головою табличку з назвою компанії-виробника акумуляторів для автомобілів. На постаменті, де кріпиться фігура, зображений напис «ЗАВЕДЕ ВСЕ».

Відповідно до пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року № 693 «Про затвердження порядку накладання штрафів за порушення законодавства про рекламу», з метою з’ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань, фахівці органу контролю за рекламою Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області направили цю інформацію до Експертної ради з питань протидії дискримінації за ознакою статі при Міністерстві соціальної політики України та ГО «Українська Асоціація Маркетингу» для проведення незалежної експертизи.

Експерти надали висновки, що ця зовнішня реклама порушує статті 7, 8, 10 Закону України «Про рекламу», бо містить зображення напівоголеної жінки, подібний вигляд якої жодним чином не пов’язаний із продукцією, що рекламується та із подальшим її споживанням. Жіноче тіло, зображене в рекламі, сприймається споживачами даного рекламного контенту як сексуальний об’єкт та містить натяки на сексуальність.

За результатами розгляду справи Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області прийняло рішення про накладення штрафу в 1000 гривень за порушення законодавства про рекламу, фізична особа – підприємець добровільно сплатила штраф і прибрала рекламу.