Сб. Січ 29th, 2022

На зміну виборчої адреси для ВПО залишилось два дні

 Аби проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020, внутрішньо переміщеним особам необхідно  до 10 вересня 2020 року подати відповідну заяву про зміну виборчої адреси. Заяву про зміну або визначення своєї виборчої адреси за місцем фактичного проживання можна подати в паперовій або електронній формі. 

Про це повідомляють у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

Внутрішньо переміщеним особам жодних документів, що підтверджують місце фактичного проживання виборця, додавати до заяви не потрібно.

Для подачі заяви у паперовій формі самостійно потрібен лише паспорт громадянина України, з яким треба прийти до відділу ведення ДРВ за фактичним місцем проживання (знайти свій відділ ДРВ, який відноситься до адреси, що стане новою виборчою адресою, можна  на сайті Державного реєстру виборців за посиланням. Для цього натисніть тут.

У відповідь на заяву відділ ведення ДРВ протягом 15 днів має повідомити, що виборча адреса була змінена.

Після отримання повідомлення про зміну виборчої адреси можна побачити оновлену інформацію в Реєстрі, зайшовши в «Особистий кабінет виборця» на сайті ДРВ. У розділі «Перевірка включення» введіть свої персональні дані та підтверджуючий код, який прийде на електронну пошту. Упевніться, що відображається вже нова виборча адреса.

Процедура зміни виборчої адреси з можливістю подати електронну заяву доступна лише на офіційному сайті Державного реєстру виборців.  Для подачі заяви в електронній формі потрібен лише електронний цифровий підпис (ЕЦП).

Покрокова інструкція, як подати заяву на зміну виборчої адреси онлайн, доступна за посиланням: https://www.oporaua.org/news/vybory/mistsevi-vybory/vyborcha_adresa.

Процедура пройдена, 25 жовтня з 8:00 до 20:00 беріть паспорт громадянина України і приходьте на нову дільницю. Не забудьте відстежити номер та адресу нової виборчої дільниці, яка відноситься до нової виборчої адреси.