Пн. Вер 21st, 2020

Від сьогодні скасовується обов’язкова самоізоляція для громадян, які перетинатимуть адмін межу АР Крим

Фото IPC-Херсон

Згідно змін, встановлених Кабінетом Міністрів України Постановою № 641 з 1 серпня 2020 року для громадян України, які рухаються з тимчасово окупованих територій, скасовується обов’язок встановлювати додаток “Дій вдома” та проходити самоізоляцію.

Про це повідомляють у Представництві Президента України в АРК. 

Згідно змін встановлених Кабінетом Міністрів України Постановою № 641 з 1 серпня 2020 року для громадян України, які рухаються з тимчасово окупованих територій скасовується обов’язок встановлювати додаток “Дій вдома” та проходити самоізоляцію.
Водночас для іноземців, які слідують в Україну (а також ті іноземці, які перетинають КПВВ з тимчасово окупованої території), залишаються обов’язковими наявність страхового поліса і самоізоляція: якщо громадяни їхатимуть з «червоної зони», то для них діятиме обов’язковий карантин через додаток «Дій вдома». Але є винятки – крім осіб, які прямують транзитом.
В ДПСУ повідомляють також про інші зміни  в карантинних правилах на період з 1 по 31 серпня 2020 року.
✅ На цей період уповноважені службові особи Держприкордонслужби відмовлятимуть у пропуску в Україну іноземцям та особам без громадянства без наявного поліса страхування, що покриває витрати на лікуванням COVID-19.
✅ Така вимога не стосується іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, осіб, яких визнано біженцями, або громадян, які потребують додаткового захисту. Також це не стосується працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, і військовослужбовців збройних сил держав-членів НАТО.
✅ Визначено категорію осіб, які обов’язково підлягають самоізоляції – це особи, які прибувають з держави або є громадянами держав із значним поширенням COVID-19. Такі подорожуючі зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток «Дій вдома», а у разі неможливості його застосування – вибути на обсервацію.
✅ Самоізоляція, обсервація особи, яка прибула з держави або є громадянином держави із значним поширенням COVID-19, припиняється у разі одержання нею негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19, який проведено після перетинання державного кордону або не пізніше ніж за 48 годин до перетинання.
✅ Визначено перелік осіб, на яких не розповсюджується обов’язкова самоізоляція. Зокрема, – це діти до 12 років, громадяни держав із значним поширенням COVID-19, які не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів, або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб.
✅ Самоізоляція не потрібна працівникам дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членам їх сімей, водіям та членам екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, якими здійснюють регулярні перевезення, членам екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членам поїзних і локомотивних бригад, інструкторам збройних сил держав-членів НАТО.
✅ Постанова вносить зміни до урядових постанов №815 та №367, що визначають перетин лінії розмежування на сході країни та адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. А саме – на період карантину, з 1 по 31 серпня 2020 року, та до моменту внесення Кабміном окремих змін чи рішень – особи, які виїжджають з тимчасово окупованих територій України – не підпадають під самоізоляцію і їм не потрібно встановлювати додаток «Дій вдома».