Нд. Гру 5th, 2021

В Херсоні журналістський “бунт” через приїзд президента

В Херсоні журналісти, що не були акредитовані на зустріч з Володимиром Зеленським, почали страйк. Кілька інтернет-видань замість контенту публікують пусті сторінки, а мережею ширяться негативні відгуки щодо візиту президента. 

Зокрема, журналістка Тетяна Дергачева пропонує замість фото в своїх матеріалах візуалізовувати приїзд Зеленського чорним екраном.

Видання МОСТ, в свою чергу, зранку опублікувало кілька порожніх матеріалів щодо перебування гаранта на Херсонщині.

“Мене та ще як мінімум трьох колег не акредитували на заходи, пов‘язані із візитом президента”, – зазначив у себе на сторінці Фейсбук його редактор Сергій Нікітенко. 

 

Те ж саме на своїй сторінці у Фейсбук зробив журналіст Олег Батурін.

До “бунту” долучилось видання НоваМедія та його редактор Тарас Бузак. 

Відеозвернення до очільників ХОДА записала журналістка Євгенія Вірлич. 

“Жодної офіційної інформації, жодних запрошень журналістів – принаймні до сьогоднішнього ранку, але вибілювання бордюрів, прибирання, підготовка певних локацій із чітким меседжем “тут буде президент”, – зазначила вона.

Yuriy Husyev, просто майте на увазі, що журналісти – не лише не мішень: це такі самі професіонали, як і інші. І якщо Ви вважаєте, що сьогодні можна проігнорувати когось, бо вони незручні, згадайте про них тоді, коли Вас будуть поливати брудом – я маю на увазі саме інформаційний бруд, не подумайте чого зайвого. Згадайте про те, хто висвітлює незалежно за будь-яких обставин і іноді вихоплює за це по голові та інших частинах тіла. Коли мені було погано, мені телефонували зокрема ті, від кого я не очікувала. Окрім друзів, це були ще й люди, які часом вихоплювали від мене незручної правди. І це було правильно. Так само я сьогодні підтримую зокрема тих, хто може мені не подобається, але точно потребує підтримки. Це називається людяність. Раптом хто не знає……А офіційних повідомлень і досі немає. Як в запрошень. Офіційних.

Опубліковано Євгенією Вірлич Пʼятниця, 26 червня 2020 р.

Після того, як представники  деяких  херсонських інтернет-видань заявили про бажання влаштувати пікети в місцях, що відвідає президент, за непідтверженою інформацією, в ХОДА дозволили акредитувати всіх бажаючих, та на цю годину акредитація так і не розпочалась.

Під час візиту на Херсонщину президент має відвідати Херсонський морський порт, ваговий термінал на пункті габаритно-вагового контролю “Консул” та стадіон кахоської футбольної команди “Енергія”.

Редакція “IPC-Херсон” поділяє обурення колег та сподівається, що надалі візити перших осіб в Херсонську область будуть прозорими та доступними для представників ЗМІ.