Сб. Тра 30th, 2020

В Криму залишилося лише 6 російських банків із 36 в перші роки окупації

До початку окупації на території АР Крим та міста Севастополь діяла розгалужена мережа відокремлених підрозділів комерційних банків.

Свої підрозділи на півострові мали 67 банківських установ, зареєстрованих на материковій частині України, а також 2 банки, розташовані в Криму – «Чорноморський Банк Розвитку та Реконструкції» і Банк «Морський».

Про це повідомляє Моніторингова група «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» 

“Держава-окупант планувала використати українські фінансові установи для пом’якшення проблем «перехідного періоду». Однак жоден з українських банків, який мав відокремлені підрозділи на території Криму, не надав згоду продовжувати роботу на окупованій території відповідно до законодавства РФ.

За період окупації Криму в різні часи починали роботу 34 російських банки. Крім того, під російську юрисдикцію перейшли 2 місцеві банки (загалом 36).

На початок 2020 року 28 банків позбулися ліцензій. З них 4 банки вже ліквідовано, 24 перебувають у процедурі банкрутства.

2 російських банки, що залишили Крим після нетривалої спроби роботи, ще працюють на території РФ.

Станом на 1 січня 2020 року на півострові залишилося 6 діючих банків РФ. Всі вони перебувають під міжнародними санкціями.

Російські банківські установи, що функціонували в Криму до окупації (зокрема Сбербанк, Альфа-банк, ВТБ) теж припинили свою діяльність на окупованому півострові через санкції та не планують її відновлювати”, – йдеться в повідомлені.

Саме ця обставина стала додатковим фільтром для деяких західних бізнесменів, котрі після відвідин Криму з інвестиційною розвідкою зайняли вичікувальну позицію. Вона зумовлена насамперед тим, що європейські банки через санкції не можуть співпрацювати з банками, які функціонують на території півострова.

Нагадаємо, що окупаційна влада Криму не полишає намагань легімітизувати тимчасову окупацію АР #Крим та м. #Севастополя через так звану “народну дипломатію” на міжнародному напрямку.