Чт. Лип 16th, 2020

УГСПЛ закликає уряд не закривати КПВВ на кордоні з тимчасово окупованими територіями

Фото IPC-Херсон

Введення повної заборони перетину КПВВ з тимчасово окупованими територіями для громадян України, які не мають зареєстрованого місця проживання на підконтрольній Уряду України території, є небезпечним рішенням, яке тягне за собою ризики для життя та здоров’я наших громадян в окупації та суперечить політиці реінтеграції.

Про це йдеться у звернені до уряду, яке на своїй сторінці у Facebook опублікували представники Української Гельсінської спілки. 

“Вірус не знає кордонів і переноситься незалежно від “прописки”. Утім за даними ВООЗ до групи ризику відносяться особи похилого віку, які наразі складають 60% від загальної кількості людей, які регулярно перетинають КПВВ для проходження верифікації та отримання пенсії. На сьогодні мешканці окупованих територій є заручниками ситуації, оскільки всі соціальні виплати обумовлені наявністю в них довідки про взяття на облік ВПО, яка може бути скасована у разі, якщо особа перебуває на непідконтрольній території понад 60 днів. Отже люди похилого віку, які проживають на окупованих територіях, будуть намагатися потрапити на підконтрольну територію, щоб отримати доступ до єдиного джерела свого існування – пенсії. Але за умов епідемії це є небезпечним для їхнього життя і може створити додаткові ризики для загострення ситуації в цілому.

Ми вважаємо, що введення повної заборони перетину КПВВ з тимчасово окупованими територіями для громадян України, які не мають зареєстрованого місця проживання на підконтрольній Уряду України території, є небезпечним рішенням, яке тягне за собою ризики для життя та здоров’я наших громадян в окупації та суперечить політиці реінтеграції.

Крім того, ми вважаємо необхідним з метою зниження рівня розповсюдження коронавірусу та захисту громадян України, які проживають на окупованих територіях (зокрема, осіб похилого віку), вжити наступних заходів:

☑сприяти тимчасовому припиненню дії абзацу восьмого частини першої статті 12 Закону України “Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб” (щодо скасування довідки про взяття на облік ВПО у разі відсутності особи на підконтрольній території понад 60 днів);
☑тимчасово призупинити дію положень Постанови Кабінету міністрів України №637 від 5 листопада 2014 року щодо проходження періодичної верифікації пенсіонерам з числа ВПО;
☑посилити спроможність медичних закладів на межі тимчасово окупованих територій виконувати свої повноваження із стримування розповсюдження вірусної інфекції та надання необхідної допомоги населенню;
забезпечити ізолювання осіб, в яких виявлені симптоми захворювання на коронавірус, на території підконтрольній уряду України;
☑посилити заходи дезінфекції на КПВВ на межі тимчасово окупованих територій;
☑звернутися до міжнародних організацій, щодо надання додаткових засобів дезінфекції”, – йдеться у звернені.

У разі прийняття відповідних рішень, представники УГС вважають за необхідне оперативно провести інформаційну кампанію та повідомити громадян України, органи державної влади, місцевого самоврядування про запроваджені зміни.

Нагадаємо, що на цей час в Херсонській області не виявлено жодного випадку захворювання на COVID-19. Щоправда, влада визнає, що в області немає тестів, що діагностують це захворювання. Читати новину повністю.