Вт. Сер 16th, 2022

Представники Комітету ВР питань прав людини та деокупації відвідали КПВВ “Каланчак”

Фото IPC-Херсон

Делегація представників Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій відвідала КПВВ “Каланчак” та ЦНАП у Чаплинці. 

Участь у заході взяли члени Комітету на чолі з головою Дмитром Лубінцем, народний депутат Мустафа Джемілєв, Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, очільник Херсонщини Юрій Гусєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Постійна Представниця ПРООН в Україні Дафіна Герчева, представники правозахисних та громадських організацій.

Під час організаційної наради було обговорено проблемні питання кримчан та внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

«Виїзне засідання в першу чергу пов’язане з питаннями деокупації та реінтеграції Криму. Ми хочемо всім показати, що Крим не зникне з порядку денного нашої української держави», – розповів під час виступу голова Комітету Дмитро Лубінець.

Зокрема, на нараді підіймались питання щодо оформлення паспортів для кримчан, врегулювання економічних відносин, навчання молоді, правові та житлові питання. Також представлено поточну ситуацію кримчан та внутрішньо переміщених осіб з Криму від громадських організацій, Меджлісу кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що з кінця 2019-го року на кордоні з Кримом ДПСУ ведеться посилений контроль над боржниками. В окремих випадках їм забороняють виїзд на територію тимчасово окупованого півострова. Подробиці за посиланням. 

Читати новину російською.