Нд. Гру 4th, 2022

Родині ув’язненого херсонця Олександра Шумкова радять не відвідувати РФ

Мати та тітка бранця Кремля херсонця Олександра Шумкова майже рік не бачили свого сина та племінника. Після останнього візиту до РФ у лютому цього року їх попередили про можливість затримання та ув’язнення за зв’язок з “екстремістськими організаціями”.

«Сашу допитували представники ФСБ щодо зв’язків його родини з “екстремістськими організаціями”. Тобто з забороненим у них “Правим сектором”. Тому консул просив, щоб ми не приїздили та не ускладнювали й і так вже складну ситуацію“, – розповіла кореспонденту Центру журналістських розслідувань та «ІРС-Херсон» тітка Олександра Шумкова Людмила.

 Родину попередили про можливість арешту під час наступного візиту з метою подальшого тиску на незаконно засудженого в РФ Олександра.

Нагадаємо, український політв’язень з Херсона Олександр Шумков, який утримується в російській колонії, відзначив 19 вересня свій 30-й день народження. Слова підтримки та поздоровлення висловив звільнений з полону Кремля українець Володимир Балух.

У травні 2018 року російський суд виніс обвинувальний вирок громадянину України Олександру Шумкову, якого Слідчий комітет РФ звинуватив в участі в «Правом секторі» і діях, спрямованих «проти інтересів Росії».

У Слідчому комітеті стверджують, що Шумков нібито був активним учасником «Правого сектора» і охоронцем колишнього лідера організації Дмитра Яроша.

Суд визнав українця винним у діях, спрямованих проти «інтересів Росії і її територіальної цілісності», який той здійснював на території України. Таким чином, російські суд, слідство і державне обвинувачення проігнорували той факт, що їх юрисдикція поширюється виключно на територію РФ.

Зокрема, у вересні Шумков брав участь транспортній блокаді Криму. А також нібито був учасником «акцій залякування» жителів Херсонської області, «мітингувальників проти блокади Криму і закликають до відновлення економічних і політичних відносин з Росією».

Проти Шумкова відкрили кримінальну справу ч. 2 ст. 282.2 Кримінального кодексу РФ (участь в екстремістській організації, щодо якої судом прийнято рішення про заборону її діяльності). Оперативний супровід в кримінальній справі здійснювала ФСБ.

За версією командування Чорнобаївської військової частини,  солдат-контрактник Шумков самовільно покинув частину. Матері Шумкова про місцезнаходження сина стало відомо від російського Слєдкома, звідки надійшов лист про арешт Олександра у Брянську. В МЗС кажуть, що він сам перетнув кордон з Росією. Версія самого Шумкова, яку Центру журналістських розслідувань переповів його адвокат Фаріт Муртазін:  Олександр є дізнавачем прокуратури і його викрала ФСБ  біля кордону, де він мав зустрітись з інформатором щодо контрабанди наркотиків у зоні АТО.