Чт. Чер 1st, 2023

У рейтингу децентралізації Херсонщина втратила позиції

decentralization.gov.ua

У Всеукраїнському рейтингу децентралізації Херсонщина втратила позиції.

Наразі область посідає 19-ту сходинку, повідомив під час ранкової кави з журналістами у Херсонському Центрі розвитку місцевого самоврядування радник з питань децентралізації Леонід Жовтило, передає “ІРС-Херсон”.

За його словами, наразі в області створені 34 ОТГ, з яких 4 є спроможними, інші – дотаційні: у більшій чи меншій мірі.

У червні у загальноукраїнському рейтингу за темпами впровадження реформи Херсонщина посідала 18-те місце.

Як зазначає сайт https://decentralization.gov.ua/, станом на 10 жовтня, в Україні сформовано 975 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). З них 93 ОТГ очікують рішення Центрвиборчкому про призначення на їх території перших місцевих виборів. 37 ОТГ утворилися з центрами у містах обласного значення. До них приєдналося 108 довколишніх сільських і селищних рад. Ще сім міст обласного значення розпочали процедуру приєднання сусідніх громад.

Зменшилася кількість районів, де не створено жодної ОТГ. Зараз їх 81. Найбільше пасивних районів в розрізі формування спроможних громад – у Харківській області – 12 районів, Одеській – 10 районів, у Київській та Кіровоградській – по 9 районів, Вінницькій, Херсонській, Донецькій – по 6 районів, у Закарпатській – 5 районів, у Львівській області – 4 райони.

П’ятіркою лідерів серед областей у формуванні спроможних громад є Житомирська, Хмельницька, Дніпропетровська, Чернігівська та Запорізька області. Останні п’ять місць у рейтингу посіли Закарпатська, Кіровоградська, Вінницька, Київська та Львівська області.

Нагадаємо, для розгляду на сесії Херсонської обласної ради 18 жовтня направлений проект перспективного плану формування територій громад Херсонської області зі змінами.