Ср. Лют 1st, 2023

На будівництві КПВВ на адмінкордоні з Кримом розраховують заощадити

Роботи на спорудженні нових КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом ведуться підрозділом АТ «Укрзалізниця», якому уряд протокольним дорученням передав функції замовника робіт від ДП «Укрінтеравтосервіс». Будівництво КПВВ розраховують закінчити раніше визначених термінів і заощадити до 35%.

Про це заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час інспектування ходу облаштування КПВВ Чонгар, повідомляє кореспондент “IРС-Херсон” та Центру журналістських розслідувань.

У повідомленні АТ «Укрзалізниця» для ЗМІ вказано, що функція замовника робіт з будівництва КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» була передана від ДП «Укрінтеравтосервіс» «відповідно до п.6.2.протоколу №7  від 18.09.2019 засідання Кабінету міністрів України».

За словами Криклія, «Укрзалізниця» вже активно включилась у роботу. На КПВВ будуть знаходитись тимчасові споруди, які після деокупації, можна буде використовувати за іншим призначенням.

Будівництво КПВВ на адмінкордоні з Кримом Фото: investigator.org.ua

«Терміни, які були поставлені президентом… Єдиний варіант, як здійснити виконання робіт в ці стислі терміни, це дійсно було важливе державницьке рішення: передати функцію замовника цього об’єкту «Укрзалізниці». Крім того, що ми скоріше ніж було за графіком виконаємо будівництво і режимної, і сервісної частин, ми ще додатково заощадимо приблизно 30-35%, оскільки початкові ціни, які були ініційовані і поставлені за тендером, були завищені. Таке рішення дозволяє нам і заощадити кошти і здійснити все вчасно. Рано радіти, що ми випереджаємо графік, будемо радіти, коли здамо роботу», – сказав міністр інфраструктури України.

За повідомленням від правоохоронних органів, деякі підприємства мали ознаки фіктивності, зазначив міністр.

Будівництво КПВВ на адмінкордоні з Кримом Фото: investigator.org.ua

Як зазначив голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв, роботи повинні завершити до 15 листопада.

«Сьогодні реалізуємо це важливе завдання президента за рішенням уряду. І ми вже бачимо перші результати. Особисто мене це переконує у тому, що правильне своєчасне рішення уряду про зміну замовника будівництва КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» і передача цієї функції до «Укрзалізниці» дозволить виконати вчасно і в повному обсязі доручення президента – до 15 листопада завершити будівництво нових режимних зон на КПВВ», – зазначив Гусєв.

Гусєв зазначив, що на Херсонщині 15 листопада чекають президента.

Будівництво КПВВ на адмінкордоні з Кримом Фото: investigator.org.ua

Як повідомлялось, 20 вересня почалось будівництво нових КПВВ «Чонгар» і «Каланчак». Роботи триватимуть до листопада.

24 вересня голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв підтвердив інформацію про брак коштів для облаштування сервісних зон біля КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» на адмінмежі з Кримом.

Нагадаємо:

  • 4 липня 2018 року Кабмін України прийняв Постанову про виділення 105,98 млн грн на будівництво тимчасових контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) «Каланчак» і «Чонгар» та сервісних зон перед ними на адмінкордоні з окупованим Кримом в Херсонській області. Виконавцем робіт визначено ДП «Укрінтеравтосервіс».
  • До кінця фінансового року-2018 роботи навіть не були розпочаті, кошти повернуті до бюджету.
  • У липні 2019 року в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк заявив, що тендер на будівництво КПВВ «Чонгар», який очікували в травні, перенесений на серпень 2019 року.
  • 13 липня президент Володимир Зеленський в Херсонській області на адмінкордоні з Кримом представив новопризначених голову Херсонської ОДА Юрія Гусєва та представника президента в АРК Антона Кориневича. В ході наради Гусєв пообіцяв запустити дві нові режимних зона на КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» до 15 листопада, сервісні зони – до 20 грудня. Зеленський побіцяв звільнити Гусєва, якщо він не впорається з цим завданням.
  • За оцінками МіТОТ, доходи тіньових «ділків» від нелегальних перевезень людей до КПВВ на адмінмежі з Кримом еквівалентні 100 млн долл. на рік і тому вони не зацікавлені у тому, що був налагоджений легальний ринок транспортних перевезень.
  • Прокуратура АРК розслідує кримінальні провадження в зв’язку зі зловживаннями чиновників при облаштуванні КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом.