Ср. Жов 21st, 2020

На Кам’янській Січі встановили пам’ятний знак на честь кошового отамана Якима Богуша

Ще один пам’ятний хрест було відкрито на одній з двох Січей на території Херсонської області. Поблизу села Республіканець Бериславського району, де на початку XVIII знаходилась Кам’янська Січ, місцеві козацькі організації встановили знак на честь кошового отамана Війська Запорізького Якима Богуша, повідомляє “ІРС-Херсон”.

Про життя Богуша відомо мало, та у 1709 році саме він привів козаків у гирло річки Кам’янка, де й було побудовано Січ.

“Це визначна постать для нашого краю, — розповів «ІРС-Херсон» історик та краєзнавець Андрій Лопушинський, — адже саме він стан ініціатором фундації центру козаччини саме на території Дикого поля, тобто в Херсонській області. Про життя самого Якима ми знаємо небагато, але можно точно встановити той факт, що він присвятив його боротьбі проти Московії. Наприклад, в літописах є відомості про штурм однієї з Січей каральними загонами московитів на чолі з Яковлєвим. Цей штурм козаками, на чолі саме з Якимом Богушем, було героїчно відбито, а військо Московії понесло великих втрат”.

Відкриття знаку приурочено до 310 річниці заснування Кам’янської Січі. На святкування з’їхались провідні історики з з Києва, Дніпра, Запоріжжя та Херсона.

Нагадаємо, Кам’янську Січ планують включити в екскурсійні маршрути заповідника «Хортиця».