Нд. Січ 16th, 2022

Кам’янську Січ планують включити в екскурсійні маршрути заповідника «Хортиця»

В Херсонській бібліотеці ім. Олеся Гончара відбувся краєзнавчий круглий стіл “Українські козаки як фактор державотворення та туристичний бренд”. Захід зібрав провідних науковців з Києва, Дніпра, Запоріжжя та Херсона, повідомляє “ІРС-Херсон”.

У ході круглого столу розглядались питання археологічних досліджень, туристичних перспектив та наукової актуальності дослідження пам’яток козацтва на Півдні України.

“Цей край був заселений споконвіку. Життя тут ніколи не зупинялись. Ми можемо тут знайти пам’ятки кам’яного віку, доби бронзи, античності, середньовіччя та нового часу. Це дійсно унікальний край, який за насиченістю об’єктами історичної спадщини можна порівняти хіба що з легендарною Троєю”, –  зазначив провідний співробітник НАН України, доктор історичних наук Борис Черкас.

В ході дискусії було прийнято рішення ініціювати встановлення на території Кам’янської Січі пам’ятного знаку на честь прийняття першої Конституції України Пилипом Орликом, а також включення історичних об’єктів регіону до туристичних маршрутів Національного історико – культурного заповідника «Хортиця».

Нагадаємо, співробітники та археологи Національного заповідника “Хортиця” виявили під час розкопок поблизу села Республиканець Бериславського району Херсонської області, де розташована Кам’янська Січ та нещодавно створений однойменний національний природний парк, два давні поховання.