Пт. Тра 20th, 2022

Куди не їздять автобуси. Про туристичну “привабливість” Херсонщини

Головним чинником розвитку туризму в будь-якому регіоні є сталий та постійний розвиток сервісу та логістики вважає Андрій Лопушинський, відомий херсонський науковець та завідувач сектору “Камянська Січ ” Національного заповідника “Хортиця”.

Історик у складі запорізько-херсонської археологічної експедиції проводить розкопки на Кам’янській Січі, повідомляє “ІРС-Херсон”.

“Приведу вам приклад туристичної привабливості самої Січі. Це історична пам’ятка всеукраїнського масштабу. Наразі не затоплено водосховищами 3 Січі, 2 з них знаходяться в Херсонській області (Олешківська та Кам’янська – ред). І хоча козаки жили тут не так довго, Кам’янська Січ зіграла важливу роль у майбутньому процесі державотворення. Що ж ми маємо наразі з туристичною інфраструктурою цієї місцини?

До села, поблизу якого знаходиться цей об’єкт, не їздить жодного автобуса. Сюди можна дістатися лише приватним транспортом. На території комплексу немає таких необхідних речей, як лавки чи намети для тіні, не кажучи про магазини. Тому візит сюди влітку може створити багато дискомфорту».

Лопушинський наголошує, що тільки розвиток логістики може забезпечить туристичну привабливість історичних об’єктів в цьому регіоні.

Нагадаємо, спільна запорізько-херсонська археологічна експедиція розпочала роботу на Кам’янській Січі – поблизу села Республіканець Бериславського району Херсонщини на території нещодавно створеного НПП «Кам’янська Січ».