Пт. Тра 20th, 2022

Херсонський апеляційний суд заарештував нафтовоз “MRIYA”

19 серпня колегія суддів Херсонського Апеляційного суду задовольнила позов прокуратури АРК та скасувала рішення міського суду Херсона стосовно корабля “MRIYA”, повідомляє “ІРС-Херсон”.

13 серпня Херсонський міський суд відмовився заарештовувати судно MRIYA. Невдовзі судно вийшло з порту Херсона в нейтральні води Чорного моря.

Апеляційний суд, в свою чергу, постановив накласти арешт на судно, вилучити з корабля печатки на важливі для слідства документи та зобовязати ДПС України не здіснювати оформлення судна “MRIYA” на вихід з акваторії Херсонського порту.

В прокуратурі АРК вважають, що судно є речовим доказом, тож має бути вилучено у власника та передано на зберігання відповідним службам. Сама ж “MRIYA” вже другий день знаходиться у нейтральних водах Чорного моря в районі Одеси.

Нагадаємо:

  • 10 серпня в порту Херсона українські правоохоронці проводили обшук на судні MRIYA, яке в порушення закону заходило в закриті України порти окупованого Криму, поставляло паливо для Чорноморського флоту РФ і підозрюється в контрабанді нафтопродуктів. У червні 2015 це ж судно, але під назвою VILGA, поставляло паливо для підрозділів Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі.
  • Танкер MRIYA знаходиться складеному Моніторингової групою фонду «Майдану закордонних справ» і порталу BSNews «чорному списку» морських суден, які після окупації Криму Росією відвідували закриті Україною порти окупованого Криму. Згідно їх бази даних, в 2015 році судно, тоді під назвою VILGA (прапор Росії, IMO: 9109811), тричі заходило в порт Севастополя для доставки нафтопродуктів на головну нафтобазу Чорноморського флоту РФ в Сухарній балці: 11 травня, 1 червня і 26 червня.
  • 13 серпня Херсонський міський суд відмовився заарештовувати судно MRIYA.
  • 14 серпня прокуратура АРК оскаржила рішення Херсонського міськсуду. В СБУ заявили, що «справа на контролі».
  • 15 серпня стало відомо, що судно-порушник MRIYA вийшло з порту Херсона в нейтральні води Чорного моря.
  • Судновласники танкеру MRIYA пов’язані зі структурами, близькими Віктора Медведчука, кума президента РФ Володимира Путіна і лідера партії «Опозиційна платформа – За життя».