Пт. Тра 20th, 2022

Фальшувати результати виборів не було потреби – голова КВУ Херсонщини

Позачергові вибори до Верховної Ради на Херсонщині відбулися з поодинокими випадками використання недорочесних технологій, агітації та «каруселей». Вони не носили системного характеру.

Про це голова Комітету виборців України в Херсонській області Дементій Бєлий розповів медіа-центру «ІРС-Херсон».

За словами експерта, фальшувати результати виборів не було потреби й частина кандидатів взагалі відмовилися від цього через масову перевагу однієї політичної сили.

«На Херсонщині перемогла партія «Слуга народу», з великим відривом. Такого відриву я не пам’ятаю за останні 15 років голосування. Ця перевага знівелювала всі бажання проводити недоброчесні методи фальшування результатів голосування. Не було потреби фальшувати результати, тому що багато людей голосували за «Слугу народу» та її кандидатів. Будь-які спроби фальшування були би невдалими. І частина кандидатів, які планували це зробити (за нашою інсайдерською інформацією), вони відмовилися від цього», – повідомив Дементій Бєлий.

Наразі ЦВК опрацювала 95,34% протоколів по Херсонській області.

Згідно оприлюднених даних, політична партія «Слуга народу» отримала 49,7% голосів (166959). На другому місці – «Опозиційна платформа «За життя» – 17,89 % (60114 голосів).

Трохи більше 20 тисяч жителів Херсонщини віддали свої голоси «Європейській солідарності» – 5,97%. «Батьківщина» отримала 5,35% голосів виборців (17,995 тисяч).

Далі йде «Радикальна партія Олега Ляшка» з результатом у 13,662 тисячі голосів (4,05%)&

Політичну партію «Сила і честь» обрали 3,35% виборців (11 281 голос).

Політична партія «Голос» набрала 2,8%.

Нагадаємо:

21 липня 2019 року в Україні пройшли позачергові вибори до Верховної Ради України IX скликання. Українці в багатомандатному виборчому окрузі мали можливість проголосувати за одну з 22 партій, які брали участь у виборах. Також виборці могли проголосувати за одного з кандидатів на 199 одномандатних виборчих (мажоритарних) округах, де за місце в парламенті боролись 3220 кандидати: 1404 представляли 58 політичних партій і блоків, ще 1680 – самовисуванці.