Нд. Бер 7th, 2021

Від вирощування найдорожчої в світі спеції до фестивалю тюльпанів та лілій: фоторепортаж з “Херсонської Голландії”

“Херсонська Голландія” – саме так називають туристи та місцеві мешканці цю ферму в Каховському районі у Любимівській ОТГ.

Власники фермерського господарства “Шафран Любимівський” вирішили побудувати свій бізнес, вирощуючи екзотичні для України культури, зокрема, найдорожчу в світі спецію – шафран. Це зробило їх відомими далеко за межами регіону. Так, аби відвідати фестиваль тюльпанів «Маленька Голландія на Херсонщині» в минулому році до фермерського господарства зїхалися близько 30 тисяч українців та іноземців!

Виявилося, що ґрунти Каховщини є придатними до культивації аграрних культур, вирощування яких у кліматичних умовах Півдня України раніше вважалося неможливим. Тюльпани, лілії та лаванду херсонського виробництва тепер можна придбати в квіткових магазинах, екзотичний аспарагус або спаржу — у супермаркеті, а шафран закупається великими партіями для подальшого дослідження та виготовлення з нього ліків від онкології.

В планах власників фермерського господарства — акліматизація інших, не притаманних південним степам, агрономічних культур. Ну а наразі тут запрошують бажаючих побачити цвітіння шести сортів лілій!